Kasza bulgur Bashan

Kasza bulgur Bashan Zobacz większe

Kasza pszeniczna bulgur gruboziarnista

Więcej szczegółów

Nowy produkt

9,90 zł brutto

 • 1 kg

 • Więcej informacji

 • Turecka kasza gruboziarnista bulgur, delikatny smak, świetna do sałatek, jako dodatek do mięs

  Kasza bulgur pilavik jest kaszą pszeniczną. Bulgur jest idealnym urozmaiceniem codziennej diety przekazujący cenne składniki odżywcze oraz świetnym urozmaiceniem naszego stołu.

  Kasza bulgur posiada sporo białka wspomagającego odchudzanie, przez niski indeks glikemiczny nie powoduje gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi i na długo daje uczucie sytości.


  Kasze to bogactwo błonnika, który reguluje pracę jelit i utrudnia przyswajanie tłuszczu. Pęczniejąc w żołądku, syci na dłużej.


  Kasze to także źródło witamin z grupy B, kwasu foliowego, witaminy E i witaminy PP. Dostarczają także wielu składników mineralnych, głównie potasu (obniża ciśnienie), żelaza (zapobiega anemii), magnezu (wzmacnia nerwy i serce) oraz fosforu, cynku, manganu, miedzi, krzemu i wapnia.

  Kasza bulgur jest jedną z najstarszych kasz, jednak w Polsce rzadko pojawia się na stołach. Największą popularnością cieszy się w krajach Bliskiego Wschodu, gdzie kasza bulgur dodawana jest do praktycznie każdej potrawy: przystawek, sałatek, zup, dań głównych. Ten rodzaj kaszy doskonale sprawdza się jako zamiennik ryżu czy kuskusu, gdyż posiada dużo więcej składników odżywczych.

  Składniki: kasza,

  Opinie

  Nikt nie wyraził jeszcze swojej opinii.

  Napisz opinię

  Kasza bulgur Bashan

  Kasza bulgur Bashan

  Kasza pszeniczna bulgur gruboziarnista